Prowincja Ha Giang

Wybierając się w podróż do malowniczego Wietnamu, warto wcześniej przygotować dokładny plan podróży. Zagraniczni turyści stawiają głównie na najbardziej popularne atrakcje i zakątki kraju. Wśród nich na pewno należy wymienić słynną Deltę Mekongu, górskie miasteczko Sa Pa słynące z tarasów ryżowych i niesamowitego klimatu, zatokę Ha Long uznawaną za jedno z najpiękniejszych miejsc w Wietnamie. Obowiązkowo trzeba również odwiedzić obecną stolicę kraju, którą jest Hanoi oraz dawną stolicę, Ho Chi Minh (wcześniej Sajgon). Ale co z mniej znanymi zakątkami?

Prowincja

Poczuć prawdziwy Wietnam...

Popularne atrakcje są dość mocno skomercjalizowane. Z jednej strony dobrze, iż infrastruktura turystyczna rozwija się świetnie, turyści mogą liczyć na różne wygody. Z drugiej strony jednak owa komercjalizacja może mieć negatywny wpływ na wiele cennych zakątków. Tak dla przykładu jest między innymi ze wspomnianą zatoką Ha Long, w której ogromny ruch turystyczny zaczyna źle wpływać na tamtejszy ekosystem.

Ponadto, nie ma sensu ukrywać, chcąc doświadczyć prawdziwego Wietnamu, koniecznie trzeba wybrać się w takie zakątki tego kraju, które nie są tak oblegane przez turystów, które zachowały swój pierwotny urok. Takich zakątków jest wiele, trzeba tylko umieć je odszukać.

Prowincja Ha Giang warta odkrycia!
Prowincja Hà Giang znajduje się w północnej części kraju, w Regionie Północno-Wschodnim. Od strony północnej graniczy ona z Chinami. Wiele osób, które miały przyjemność zwiedzić ten zakątek, twierdzi iż nigdzie indziej w Wietnamie nie można uświadczyć tak malowniczych, wręcz bajkowych krajobrazów. Również na północy tejże prowincji znajduje się Przełęcz Mã Pí Lèng. Jest to przełęcz 20-kilometrowa, która łączy ze sobą dystrykt Đống Văn z dystryktem Mèo Vạc.
Dawniej wąwóz można było pokonać wyłącznie pieszo lub ewentualnie konno. Pierwsza droga została wybudowana tu dopiero w latach 1959-1965. Co więcej, była ona budowana bez specjalistycznego sprzętu, wkład w jej budowę miało kilka tysięcy młodych ludzi pochodzących z północy Wietnamu. W dużej mierze własnymi rękami musieli oni przetransportować blisko trzy mln metrów sześciennych skał na potrzeby budowy.
Obecnie droga ta jest rozbudowana i można dość swobodnie poruszać się po niej samochodem. Jedynie w przypadku bardzo obfitych opadów droga jest zamykana ze względu na osuwającą się ziemię. Wspomniany wąwóz jest najgłębszym wąwozem w Azji Południowo-Wschodniej, jego maksymalna głębokość sięga 800 metrów. Z kolei najwyższy punkt omawianej drogi zlokalizowany jest na wysokości 1600 m n.p.m.

Życie mieszkańców regionu
Choć krajobraz regionu jest zadziwiająco piękny, życie tutejszych mieszkańców do najłatwiejszych nie należy. Dużym problemem jest to, iż ziemia w tym regionie jest bardzo sucha, uboga. Dzieje się tak dlatego, że woda pochodząca z deszczu szybko spływa. Jedynym źródłem wody dla mieszkańców jest rzeka Nho Quế.
Najbardziej wysuniętą na północ kraju miejscowością w tym regionie jest Đống Văn. Należy pamiętać o tym, iż jeśli chcemy udać się na wycieczkę do miejscowości, musimy zaopatrzyć się w przepustkę, którą można uzyskać na policji lub w tutejszym hotelu. Jest to konieczne z powodu położenia  Đống Văn przy granicy. Warto jednak zadać sobie ten trud i udać się do miejscowości szczególnie w niedzielę, kiedy to organizowany jest fantastyczny tradycyjny targ, na którym można spotkać liczne mniejszości etniczne.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami!

Telefon:  823-462-180

Email: kontakt@jakpiekne.pl

O nas

Podróże towarzyszą nam od zawsze, dlatego jesteśmy najlepsi w tym co robimy! Znajdziesz u nas ciekawostki dotyczące różnych tradycji w Wietnamie. Dzięki nam poznasz Wietnam na nowo.     

Polecamy

Wczasy z Planet Escape - niezapomniane wakacje w Wietnamie